Obnovitelné zdroje energie

Obnovitelné zdroje energie

Zajištění stabilního přístupu k cenově dostupným, udržitelným a moderním zdrojům energií pro všechny je jedním z rozvojových cílů tisíciletí - SDG 7.

Tento cíl je významný především proto, že má přímý dopad na kvalitu života a ekonomickou situaci ve světě, a to ať už přímým dopadem na životní prostředí nebo ohrožení či zabezpečení potravinové bezpečnosti obyvatel.

Tato problematika naráží na odlišné výzvy v rozvojových a rozvinutých zemích, nicméně její řešení má ve všech oblastech podobné jmenovatele. Vždy se musí jednat o zdroje, které jsou udržitelné, dobře dostupné, ideálně obnovitelné a nikdy by jejich řešení nemělo vyvolat další problémy, např. ohrožení potravinové soběstačnosti, další znečištění životního prostředí a podobně.

Z tohoto důvodu se jako Development Aliance zaměřujeme především na alternativní a obnovitelné zdroje energie a zkoumáme možnosti využití nových moderních technologií a přístupů. Máme přímou zkušenost s projekty zaměřujícími se na práci s geotermální energií, solární energii a energií produkovanou z biomasy. V této oblasti poskytujeme poradenství a přístup k různým technologickým řešením.

logo

Odebírat newsletter

Nezmeškejte žádné novinky!

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů