Budování kapacit

Budování kapacit

Profesionalizace a budování kapacit organizací v neziskovém sektoru, ale i oborových institucí je klíčem k úspěšnému rozvoji jednotlivých sektorů, komunit a celé společnosti.

Pro neziskový sektor:

Ze zkušenosti víme, že některé především neziskové organizace mají zajímavé nápady, know-how a co nabídnout, ale nemají dostatečné znalosti či zkušenosti jak správně plánovat, monitorovat a vést projekt. Tato skutečnost může znemožnit těmto organizacím úspěšně administrovat projekty a tím do budoucna nezískat další finance. Z tohoto důvodu je jedním z našich zaměření poskytování školení, supervize a metodických konzultací pro neziskové organizace, jak plánovat, monitorovat a vést projekty v souladu s obecně známou správnou praxí a požadavky jednotlivých donorů, či soukromých klientů. Zároveň nabízíme i možnost externího managementu projektů, pro usnadnění této činnosti v kombinaci s tzv. learn by doing, kde dané organizace mohou pozorovat správnou praxi vedení projektu, kterou v budoucnu sami apliují.

Pro oborové instituce:

Vzhledem k širokému spektru oborových zkušeností našich členů a široké síti spolupracujících expertů, máme k dispozici know-how z mnoha oborů a jsme schopni poskytnout ať už krátkodobé či dlouhodobé konzultantské podpory různým oborovým institucím ze státního i soukromého sektoru. Formy budování kapacit většinou provádíme formou:

  • participativních školení
  • dlouhodobých technických asistencí a supervizí
  • programů na výměnu zkušeností
  • osvětovými kampaněmi,
  • apod

Většinou kombinujeme odborné znalosti spolu se správnými metodickými postupy a vždy se ujišťujeme, že budované know-how je v souladu vždy s aktuální správnou praxí, místní a mezinárodní relevantní legislativou a je aplikováno zodpovědným přístupem pro dlouhodobou udržitelnost.

logo

Odebírat newsletter

Nezmeškejte žádné novinky!

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů